4 podstawowe zasady rozmieszczenia mebli w dziecięcym pokoju dla dwójki dzieci

Przy projektowaniu pokoju dziecięcego dla dwojga dzieci przede wszystkim pamiętać o tym, że małe dzieci to osoby niezależne. Chcą mieć własne rzeczy, które będą należeć tylko do nich. Dlatego będzie dobrze, jeśli uda się w jednym pomieszczeniu umieścić dwa oddzielne spania i miejsc pracy.

Przyjrzyjmy sposoby rozmieszczenia mebli i zagospodarowania przestrzennego miejsca w przedszkolu dla dwójki dzieci z małą różnicą wieku.
1. Dwa łóżka obok

Umieść dwa łóżka dla dzieci w pobliżu, symetrycznie do siebie. Jeśli chcesz, możesz podzielić się z szafkami, komoda z szufladami lub półkami.

Pokój dwóch dziewczyn:

Dwie dziewczyny doskonale potrafią się dogadać w pokoju z tekstylnymi draperie, ruffle i ozdoby. Najprawdopodobniej w tym sensie, że ich interesy będą się zgadzały sklep z meblami dla dzieci. Umieść między łóżkami ich ulubione książki, zabawki lub po prostu dziewczęcej biżuterii.

Pokój dwóch chłopców:

Dla dwóch chłopców sytuacja powinna być bardziej powściągliwa. Łóżka można siedzenia dla dzieci zmienić tak samo, a na stoliki nocne i komody umieścić neutralny lampę i budzik.

Pokój dla chłopca i dziewczynki:

Jeśli w jednej dziecięcej razem żyją i dziewczynka i chłopiec, spróbuj zwiększyć przestrzeń między łóżkami. U dzieci najprawdopodobniej różne interesy i wyobrażenia o tym, co powinno być na nocnej szafce i w jej środku. Dlatego lepiej albo podzielić posiadania i zapewnić każdemu dziecku w szafce, albo oddanie jej w użytkowanie jednego z dzieci, a drugi, powiedzmy, przeznaczyć więcej miejsca w szafie.
2. Łóżko piętrowe

Jednym z najbardziej oszczędnych pod względem wykorzystania przestrzeni jest łóżko piętrowe. Jest ergonomiczny i przy odpowiednim projektowaniu tkanin może wyglądać bardzo przytulnie. Zapewnij dzieciom wolność zdecydować, kto i gdzie będzie spać. W przypadku, jeśli to pytanie nie da się uzgodnić na drodze pokojowej, można po prostu umówić się z dziećmi, że będą się zmieniać miejscami raz na pół roku, na przykład.