Hanlon si na Švédů troufá, diváky čekají ochranka

MINSK. Přísnost bezpečnostních prohlídek na šampionátu v Minsku se základními skupinami neskončila. “A eto što tako”, zvedne před stadionem veľavýznamne oči v maskáčích oděný člen bezpečnostní služby.

Spolu s objevem “Á očki,” ztichne a sklapne pouzdro na brýle a šmátrá v batohu dále. Ostražitost všudypřítomných ochranky neochabuje, spíše naopak.

Již v neděli se šampionát skončí. Dozvíme se vítěze 78. ročníku mistrovství světa v hokeji.

Fanoušci i hokejisté nejvíce oceňují, že od roku 2006, kde byly v Rize obě hokejové arény nedaleko od sebe, se hraje šampionát v jednom městě. Bez problémů se tak stíhají přesouvat se z Minsk arény do Čižovky.

Infrastruktura dvoumilionového města to v pohodě unese.Diváci však musí počítat s rezervou na zmíněné bezpečnostní prohlídky. Přišli spolu fandit Čechům

Hokejový šampionát se v jednom městě hrál iv Moskvě v roce 2007. Ze vzdálených arén Mytišči do Chodynce nebylo reálné přesunout s z jednoho zápasu na druhý.

V Minsku je to jiné. Po čtvrtfinále opět přijdou na řadu rošády s lístky, podle toho kdo postoupí kam a kde bude potom hrát v semifinále.

Slovenská dresů kráčí po Minsk bulvárech nepoměrně méně než na začátku základní skupiny.

“Jsme rodina, my dva z Prahy, Votavovci z Pardubic, kde začal svou kariéru Milan Hejduk,” vysvětluje dvojice v Slovenské dresech ve společnosti dvou Čechů se jménem Hejduk na dresech.Skupina si pochutnávala na opečeném prasátku.

“Máme lístky na celou vyřazovací fázi, proto jsme po vypadnutí slovenského týmu a budeme držet palce našim Pardubičákom,” říká za všech Peter z Bratislavy.

V Minsku je podle nich super počasí a zabavit se dá i mimo hokeje. “Nejzajímavější bylo představení v delfináriu, zašli sem i do nedaleké zoologické zahrady při aréně Čižovka. Cenu jsou příznivá, dohodli jsme se, že tu zůstáváme až do finále. A i kdyby tam Češi neprošli, “dodává Peter. Hanlon si troufá

Po postupu do čtvrtfinále se zvedá i nálada domácích fanoušků.Po včerejším tréninku Bělorusů z jejich trenéra Glena Hanlon, který v minulosti vedl i slovenský tým, vyzařoval optimismus.

“Uděláme pro fanoušky a celý národ všechno, abychom se dostali do semifinále. Čtvrtfinále nám nestačí. S touto metou jsme se uspokojili v roce 2006 v Rize a na čtvrtfinále jsme proti Finům nastoupili bázlivě a prohráli jsme 0: 4, “řekl Hanlon.

“Kdyby takto začali moji hráči proti Švédům tak je s prominutím nakopu. Máme silný tým a ještě silnější podporu fanoušků, “dodal trenér domácí reprezentace.