Hrivík chce zlepšit produktivitu a poprat se o místo u Rangers

ŽILINA. Zlepšit produktivitu, vzít na svá bedra větší odpovědnost a pokusit se probojovat do prvního týmu New Yorku Rangers.

Takové cíle si dává před nadcházející sezónou mladý slovenský hokejista Marek Hrivík.

Dvaadvacetiletý útočník má za sebou šestý rok v zámoří, uplynulé dva ročníky oblékal dres farmářského týmu “jezdců” Hartfordu Wolf Pack v nižší zámořské soutěži AHL. Zahrál si na MS

“Uplynulá sezóna byla narozdíl od té předchozí bez zranění, což je pozitivní stránkou.Z mé strany však byla oproti té první na farmě slabší. “

” Měl jsem slabý start a víceméně se trápilo celé mužstvo, “uvedl v rozhovoru pro portál ohokeji.com talentovaný hokejista schopný hrát na postu křídelní i centra.

Po skončení klubových povinností dostal Hrivík premiérovou pozvánku do reprezentačního a-týmu a následně absolvoval svůj první světový šampionát.

“Samozřejmě, byl jsem velmi rád, že mě zavolali do národního mužstva. Nasbíral jsem velké množství zkušeností.Je velkou škodou, že se nám nepodařilo postoupit alespoň do čtvrtfinále, “vrátil se k MS Hrivík, který nastupoval v Minsku v prvním útoku s Miroslav Šatan a Ladislavem Nagyem.

” Kdyby mi někdo před začátkem mistrovství řekl , že s nimi budu hrát v jedné útočné formaci, asi bych mu nevěřil. Bylo to fantastické hrát po boku takových zkušených hokejistů. “V sezóně nepotvrdil dobrý kemp

Během kontra-sezónní období si byl pár dní odpočinout na Sardinii, kde načerpal nové síly před letní přípravou.

Tu absolvuje střídavě v Žilině av Banské Bystrici. Na nový ročník se připravuje pod drobnohledem trenéra Juraje Moravčík.

“Aktuální končím její pátý týden a musím říct, že jsem zatím spokojený,” vyznal se Hrivík.Ten se loni ve výborném světle ukázal v tréninkovém kempu NY Rangers, ale na první start v NHL stále čeká.

“Provedené je to tím, že jsem neměl vůbec dobrou sezónu. V kempu jsem se sice ukázal v dobrém světle, ale nebylo mi to nic platné, protože jsem na své výkony nedokázal ve zbytku sezóny navázat,” pokračoval žilinský odchovanec, který má v organizaci Rangers ještě rok platnou smlouvu.

Hrivík ví, že pokud chce nahlédnout do nejlepší hokejové ligy světa, musí ještě zapracovat na své hře.

“Chci začít dávat více gólů a celkově zlepšit svou produktivitu.V klíčových momentech se musím naučit vzít na svá bedra větší odpovědnost. “

” Cíl v novém ročníku bude opět tentýž poprat se o místo v prvním týmu New Yorku Rangers. Jsem si vědom, že to nebude vůbec lehké, ale o to lepší pocit budu mít, pokud se mi to podaří splnit, “řekl pro ohokeji.com Hrivík, který zatím nepřemýšlí o návratu do Evropy:

” Nad tímto jsem zatím neuvažoval a pevně věřím, že tuto otázku nebudu muset v dohledné době řešit. “