Jak prát své dítě

V koupelně
Svléknout dítě a podříznutí ho tak při výměně plenek. Ponořte své dítě ve vaně být opatrný. Ujistěte se, že hlava a ramena dítěte byly nad vodou. Je vhodné udržovat levou ruku.
Správná teplota vody
Teplota vody by měla být pohodlná – 36 až 37 ° C. Chladnější voda dítě může být zima teplejší, že to bude příliš horká.
Je nutné kontrolovat teplotu vody teploměrem pro vany. Pokud najednou, že není k dispozici, použijte loket (kartáč zvyklý na vysoké teploty, je možné udělat chybu).

29

Mytí dítě by měla být od shora dolů. Za prvé, omyjte krku, hrudníku, pak – břicha, paže, hýždě a nohy. mytí obličeje s čistou vodou poté. Mýdlové mytí rukou by měly být všechny záhyby. Otočte dítě, tím lépe umýt záda. Mýdlovou houba na mytí těla dítěte je docela několikrát týdně.
dokončení plavání
Koupání by měla trvat déle než 5 minut, dokud se začala voda vychladnout. Tiše, bez jakýchkoliv náhlých pohybů, vzít dítě z vody, ihned jej do velkého ručníku, opatrně a jemně otřete. Pak si oblékl župan a začne večerní šaty pro ty části těla, které potřebují zvláštní péči.

po koupeli
Jakmile se koupala dítě, záhyby na krku, třísla, podpaží namažte dětský krém, olej nebo kosmetické sterilní rostlinu.
Také nelze zapomenout na pupeční rány. Že se na kůru by měla být antiseptické (např, 2% roztok brilantní zelené nebo 1% alkoholickým roztokem eukalyptových listů) na bázi alkoholu. Kůže kolem pupochka třením sterilní tampon. Nyní můžete oblékat své dítě.

Obličeje a vlasové pokožky dítě potřebuje speciální péči. Mytí obličeje pouze čistou vodou bez mýdla. Náušníků vlhkým vatovým tampónem (nedotýkejte se vnitřku zvukovodu). Oči otírejte směrem od vnitřního koutku k vnějšímu.