MS v hokeji opět se dvěma slovenskými rozhodčími, Kubuša láka Petrohrad

BRATISLAVA. Na 32-členném seznamu rozhodčích pro hokejové MS se opět ocitla dvojice Slováků. Jozef Kubuš s Peterem Šefčík si odbyli šampionátových premiéru loni v Česku.

Šestatřicetiletý Kubuš píská pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace (IIHF) od sezony 2007/2008, ale premiéry na MS se dočkal až loni.Z Prahy a Ostravy si odnesl nejen množství zážitků, ale i zkušeností, díky kterým umí odhadnout, co ho v Rusku čaká.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Jurčo je před MS plný energie

“První šampionát v této kategorii byl náročný, bylo to pro mě něco nového. Šlo o ‘oťukávačku’, nyní vím, do čeho jdu. Mohu se na to lépe připravit, “prozradil TASR.

Nominační seznam s jeho jménem, ​​který IIHF vydané 1. března, obzvláště potěšilo ho. “Ten muž vždycky překvapí.Jde o vrchol sezóny pro hráčů i rozhodčích, pocity byly velmi příjemné. “

Loňský šampionát byl pro Slovenské příznivce výjimečný, neboť do Ostravy to měli na skok a mnozí výhodnou geografickou polohu využili. Fanoušci, vášniví cestovatelé, si Ale kvůli jejich estetické zkušenosti je Rusko mnohem větší atrakcí. Přečtěte si také: Hrivík: Neslyšel jsem celou sezónu.Nebylo to férové ​​

“Samozřejmě, Česko bylo velmi blízko na nějaký velký cestovatelský zážitek. V Moskvě jsem už sice dvakrát byl, ale přece to bude pro mě něco nového. Potěšil bych se tomu, kdyby se zopakoval scénář z minulého roku, kdy rozhodčí cestovali na zápasy mezi Prahou a Ostravou. V Petrohradu jsem ještě nebyl a rád bych si podíval město i zápas našich reprezentantů, “ozřejmil Kubuš.

Účast na mistrovství nevyžaduje obrovské fyzické nasazení jen ze strany hráčů, ale i od rozhodčích.Jelikož o nominaci na zápas se dozví jen těsně před ním, musí být připraveni na nejvyšší zátěžový stupeň mezinárodní úrovně.

“S přípravou by neměl být problém, absolvoval jsem i doplňkové věci, ať už to byla posilovna nebo kolo. Za sebe mohu říci, že aktivitu jsem zvýšil, jde přece o vrchol sezóny. Každý tam chce přijít připraven co nejlepší, “zdůraznil jeden z nejzkušenějších slovenská arbitrů.

Do balíku povinných dovedností kvalifikovaného mezinárodního rozhodčího patří výborná angličtina.Kubuš se Šefčík si své znalosti mohli procvičit i zdokonalit během sezóny, protože na domácí scéně se v uplynulé době rozmohl počet legionárov.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Vyšetření potvrdilo Tatárová zranění, na MS nepůjde

Pouze ve Finální série mezi Nitrou a Banská Bystrica měla pro každý zápas více než deset her. Kromě množství tipsportligových zápasech absolvuje Kubuš každý rok i výměnné rozhodčí pobyty.

“Obecně platí, že rozhodčí na mezinárodní úrovni musí ovládat určitý stupeň angličtiny.Nemám problém s jazykem. U nás doma to letos bylo příjemné osvěžení, když jsme s hráči Nitry či Banské Bystrice komunikovali v angličtině, “uvedl pro TASR.

IIHF sestavila konečnou nominaci rozhodčích z 63 kandidátů. Na finální seznam vybrala 32 arbitrů z 12 zemí světa.

Sestává většinou ze zkušených rozhodčích, kteří již pískali na MS nebo olympiádě, ale také z deseti, kteří se na velkolepém fóru představí poprvé. Mezi nejzkušenějších patří Rus Konstantin Olenin, Němec Daniel Piechaczek či Švýcar Tobias Wehrli: Seznam rozhodnutí o MS 2016 v Rusku: