Nový Zéland vyhrál thriller postižený deštěm, aby slepil série ODI proti Pákistánu

Martin Guptill a Kane Williamson zasáhli pětatřicet a v rekordním stádiu 159 se spojili s novým Zélandem na napínavou sériovou tříčlennou výhru proti Pákistánu v třetí a poslední denní mezinárodní večer v Aucklandu. Babar Azam (83) a Mohammad Hafeez (76) položili platformu pro velký celkový počet s stáním 134 pro třetí branku poté, co Pákistán vyhrál hodit a zvolil si pálku.

Ale turnajová strana, která potřebuje vyhrát zápas, aby svázala sérii na 1-1, utrpěla zhroucení ve středním směru, aby bylo vystřeleno na 290 v 48. kole.McCullum pod zraněním oblačnosti pro sérii Nového Zélandu proti Austrálii Přečtěte si více Brendon McCullum, který se vrátil ze zranění zad a vedl stranu, padl na první dodávku, kterou čelil od Mohameda Amira, ale Guptilla (82) a Williamsona (84) ustálil pronásledování s jejich stojanem, nejvyšší pro druhou branku pro hosty. Pákistánský kapitán Azhar Ali propustil oba pálčata v rychlém sledu s částečným časovým odstupem, aby vrátil jeho stranu zpět do Zápas a Nový Zéland byly rychle sníženy na 210-5. Ale přerušení déšťu přerušilo hru a když se Nový Zéland vrátil, jejich cíl byl přepracován na 263 off o 43 overs metodou Duckworth-Lewis. All-rounder Corey Anderson (35) byl vyloučen rozhodcem Billym Bowdenem z Rahatu Aliho poté, co se přesvědčil, že se zaujal a silný levicovník udělal většinu svého štěstí tím, že rozbíjel pacemaker Dva šestky na dalších dvou míčů. Nový Zéland, který potřebuje šest, aby vyhrál poslední kolo, se dostal přes značku se dvěma míčky, aby si ušetřil Mitchell Santner, který zasáhl Wahab Riaz za dvě hranice.

Dříve se Pákistán pohodlně umístil na 215-3 v 31. místě, po padesátiletých jízdách z Hafeez a Azam, ale ztratil zbývajících sedm vítězů jen na 75 běhů, aby nedosáhl cíle, který by si přál Zéland.

Byli by složeni ještě méně. Wardetkeeper Sarfraz Ahmed nehodlal 41. Adam Milne se ocitl v pákistánském ocáru a zvedl 3-49, zatímco Trent Boult a Matt Henry zvedli dvě branky.