VIDEO Nitra nestačila na domácí MHC Mountfield

MARTIN – V souboji starých rivalů se obě mužstva jen pomaleji rozbíhaly. V úvodu mysleli více na obranu, ale pak se rozstříleli. Brankář hostí Fedor si udržel čisté konto jen do 9. minuty, kdy ho překonal zblízka Themar, který dorazil střelu Kozáka.

Nitra měla pak paradoxně více ze hry, ale z gólu se těšil opět Martin, když se prosadil v 19. minutě zdálky Škoda. V druhé třetině se doslova roztrhl pytel s brankami a za 217 sekund se skóre měnilo pětkrát. Nejprve zvýšil zblízka Vážany už na 3: 0. Vzápětí však Segľa využil přesilovku a snížil. Trenéři hostí po třetím gólu Martina poslali do do branky Šimbocha. Toho však už po 18 sekundách překonal Cíger. Hosty to nedeprimovalo a využili zeslabení domácích.

V 25.minutě dvěma slepenými góly Salije a Tománek vrátili hosty do setkání a na ukazateli skóre bylo už pro domácí jen 4: 3. Do branky hostů se pak vrátil Fedor. Nitra měla výraznou převahu, ale Šimko se už ve druhé třetině nedal překonat. Ve třetí třetině to byl doslova boj o přežití. Obě mužstva se snažili, aby vydali ze sebe všechno. Závěr takticky lépe zvládli domácí. Rozhodující pátý gól vstřelil v 52. minutě Matejka a výsledek ještě přikrášlit 7 sekund před koncem Markovič při hře hostí bez brankáře. Martin tak zvýšil odstup od Nitry na 18 bodů.

MHC Mountfield Martin – HK Nitra 6: 3 (2: 0, 2: 3, 2: 0)
Góly: 9. Themar, 19. Škoda, 21. Vážany, 23. Cíger, 52. Matejka, 60. Markovič – 23. Segľa, 25. G. Salije, 25. Tománek.
Rozhodčí: P.Lauff – Grečko, Zvrškoviec, Valach
vyloučení: 5: 3, Využití: 0: 1, oslabení: 0: 0, střídání: 35. Dzubina za Šimka na 10 sekund – od 21. do 25. Simba za Fedora
2500 diváků.

Martin: M. Šimko – Matejka, Drgoň, L. Kozák, M. Výborný, L. Vartovník, Brcko – Macejka, Galamboš, Michal Vážany – Kriška, V. Škoda, Miroslav Ižvolt – Sobota, Zeliska, Šišovský – Themar, J. Markovič, J. Cíger

Nitra: I. Fedor (21. Simba, od 25. opět I. Fedor) – Rais, Durak, M. Hruška, Ordzovenský, Gurčík, Tůma, Árvay, M. Bača – H. Ručkay, Hamrák, G. Salije – R. Tománek, Martin Segľa, R.Kropáč – Mašlonka, Hrnko, Bene – Šumichrast, Kačer, Fojtík

Ladislav Spišiak, trenér Mountfieldu: “Pro nás to byl těžký zápas. Začali jsme dobře, vstřelili jsme góly, ale po třetím gólu jsme měli neuvěřitelný výpadek.Musím pochválit chlapců, že odolaly velmi dobře hrající Nitře, zejména v druhé třetině. Za tři body můžeme děkovat zejména brankáři Šimkovi. Těšíme se, že jsme odskočili soupeři na 18 bodů.
Karol Kolečáni, trenér Nitry:” V Martině jsme se pokusili otočit vývoj v tabulce. Začali jsme aktivně, měli jsme dobrý pohyb, dobře jsme bruslili. Přibrzdily nás první dva góly domácích. Nevzdávali jsme se. Vrátili jsme se do utkání, ale ani z velkého tlaku a mnoha šancí se nám už nepodařilo vyrovnat. Ve třetí třetině se nám zranili Tůma a Fojtík, Martin si už dal pozor a pohlídal si výsledek.